Co powinni jeść osoby starsze na śniadanie?

Owes

Owes jest idealnym wyborem śniadaniowym dla seniorów, ponieważ zawiera beta-glukany, o których wiadomo, że obniżają cholesterol i stabilizują poziom cukru we krwi. Ponadto pomagają w trawieniu przy jednoczesnym wzmacnianiu układu odpornościowego.Owes jest doskonałym źródłem błonnika i niskiej zawartości kalorii. Można je przekształcić w różne produkty spożywcze, takie jak owsianki, musli i wypieki dla dodatkowego odżywiania i wygody.Owes jest idealną opcją dla seniorów, ponieważ jest zarówno ekonomiczny, jak i prosty w przygotowaniu. Ponadto oferuje mnóstwo składników odżywczych, takich jak przeciwutleniacze i błonnik.

Tofu

Tofu jest bogatą w białko żywnością, która jest łatwa w przygotowaniu i może być delektowana na różne sposoby. Każda porcja dostarcza ponad 22 gramów białka i dostarcza niezbędnych minerałów, takich jak wapń, żelazo, potas, cynk i fosfor.Niska zawartość tłuszczu i kalorii, dzięki czemu jest idealnym wyborem zarówno dla wegetarian, jak i wegan. Ponadto jest to kompletne źródło białka ze wszystkimi niezbędnymi aminokwasami, których organizm potrzebuje, aby zachować zdrowie. Jest również doskonałym źródłem błonnika, który może promować zdrowie jelita grubego i zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Ponadto zawiera izoflawony, które mogą obniżyć cholesterol LDL i trójglicerydy oraz podnosić HDL "dobry" cholesterol.

Jogurt

Jogurt to nieodparta opcja śniadania, która jest wypełniona białkiem, dzięki czemu seniorzy dłużej będą pełni. Zwykły niesłodzony jogurt można również mieszać z granolą lub owocami, aby był jeszcze bardziej satysfakcjonujący.Jogurt nie tylko zawiera białko, ale także dostarcza witaminy z grupy B i wapń. Badania sugerują nawet, że probiotyki w jogurcie mogą zmniejszyć ryzyko niektórych chorób, takich jak choroby serca lub cukrzyca. Kupując jogurt dla seniora, ważne jest, aby wybrać taki z mniejszą ilością dodatkowych składników i bez dodatku cukru. Szukaj marek z żywą, aktywną kulturą.