Która rasa psów żyje najdłużej?

Chihuahua

Chihuahua mogą wydawać się małe i delikatne, ale są niesamowicie twarde i odporne, co czyni je popularnym wyborem dla osób preferujących mniejsze psy. Ponadto rasa ta jest znana jako inteligentna, co czyni je świetnymi kandydatami do treningu i socjalizacji.

Chihuahua zazwyczaj żyją długo ze względu na zdrową genetykę. Niestety, jak wszystkie rasy, mogą rozwinąć pewne problemy zdrowotne, które mogą drastycznie skrócić ich życie.

Ćwiczenia są niezbędne dla ogólnego dobrego samopoczucia Chihuahua, a to obejmuje codzienne spacery, nadzorowany czas zabawy na podwórku i inne czynności, które utrzymują fizyczną stymulację szczeniaka.

Maltański

Przez ponad 28-wieki pies maltański był ukochanym towarzyszem Grecji i Rzymu. Te drobne psie pochodzą z Malty na wyspie Morza Śródziemnego, co czyni je uwielbiającym ulubionym wśród obu kultur.Te psy są lojalne i bardzo inteligentne, co czyni je doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Jednak czasami mogą być uparci, więc trening oparty na nagrodzie jest konieczny, aby nauczyć ich poleceń posłuszeństwa.

Bichon Frise

Bichon Frise jest jedną z najdłużej żyjących ras psów. W rzeczywistości jeden z najstarszych nagranych Bichon Frise w Wielkiej Brytanii żył przez 18-lata!

Fryżki Bichon mogą mieć mniejszą długość życia ze względu na ich niewielkie rozmiary, ale mogą żyć długo, jeśli utrzymują się zdrowe i odpowiednio pielęgnowane. Niestety, jak wszystkie psy rodowodowe, te szczenięta mogą być podatne na warunki genetyczne, które mogą skrócić ich życie.

Terrier Yorkshire

Yorkshire Terriers to jedna z najbardziej ukochanych ras zabawek na świecie, znana z długiej żywotności. Według American Kennel Club, przeciętnie Yorkie będzie żył od 13–16 lat, co czyni go jedną z najdłużej żyjących ras psów na rynku.

Te rasy psów zabawkowych posiadają dłuższą żywotność niż wiele innych małych ras psów, takich jak Chihuahua i Pekińczycy.