Częstotliwość i metoda kąpieli psów

Częstotliwość kąpieli

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ zależy to od stylu życia psa, sierści i zdrowia. Ponadto zbyt duża kąpiel może usunąć naturalne oleje z futra zwierzęcia i powodować podrażnienie skóry.Krótkowłosie psy potrzebują kąpieli tylko co kilka miesięcy; Szczenięta długowłosa wymagają częstszych kąpieli.

Techniki kąpieli

Kąpiel psa może być stresujące i wywołujące lęk dla niektórych szczeniąt. Na szczęście istnieje kilka technik, których możesz użyć, aby doświadczenie było jak najbardziej bezbolesne i przyjemne! Zacznij od delikatnego, kojącego podejścia. Mów do swojego szczeniaka równomiernym głosem i oferuj mu mnóstwo pochwał, smakołyków i uczuć przed włożeniem go do wanny. Dokładnie je płukasz, zwłaszcza wokół wrażliwych obszarów, takich jak uszy, nos i oczy. To sprawi, że czują się czyste i zapobiegają ewentualnym pozostałościom mydła w tych obszarach.Szczotkowanie płaszcza psa przed kąpielą jest korzystne dla ich ogólnego zdrowia i samopoczucia, ponieważ zapobiega tworzeniu się mat i plątania.

Narzędzia kąpielowe

Podczas kąpieli Fido posiadanie odpowiednich narzędzi jest kluczem do dokładnego czyszczenia. Opryskiwacz do szamponów, taki jak Rinse Ace 3-Way Sprayer Grooming Tool, upraszcza czas sprzątania, podczas gdy Furminator Undercoat Deshedding Brush sprawia, że zrzucanie psów jest jeszcze łatwiejsze! Narzędzie do kąpieli dla zwierząt Aquapaw jest wyposażone w 8-stopowy wąż i dyszę natryskową montowaną na dłoni, która wygodnie pasuje do ręki, dzięki czemu możesz kąpać swoje szczenię gdziekolwiek tylko zechce. Ponadto jego podłączenie węża do kranu sprawia, że idealnie nadaje się również do kąpieli na zewnątrz. Kąpiela w stylu próżniowym jest kolejną wygodną opcją szybkoschnącej, przenośnej kąpieli. Urządzenia te spryskają wodę lub kombinację obu na futro psa, a następnie szybko odsysają je ponownie.

Kąpiel psa

Wiele osób kojarzy kąpielę psów z zabawą i relaksem zarówno dla rodzica domowego, jak i ich szczeniaka. Ale dla wielu psów, czas kąpieli może być rzeczywiście stresującym doświadczeniem, które prowadzi do lęku lub nawet agresji.Niektóre psy mogą oprzeć się kąpieli, podczas gdy inne będą próbować walczyć lub szponować sobie drogę z wody, tworząc niebezpieczną sytuację zarówno dla psa, jak i ich opiekuna ludzkiego.