Dlaczego słona woda powoduje poważniejszy ból zęba?

Zapalenie zwykłych dziąseł

Gdy doświadczasz bólu zęba, popularnym i prostym rozwiązaniem jest płukanie ust słoną wodą. Płukanie słoną wodą pomaga dezynfekować obszar i może zmniejszyć wszelkie stany zapalne. Jest to szczególnie pomocne w przypadku wrzodów lub stanów zapalnych dziąseł, ale niektóre bóle zębów nie można złagodzić poprzez płukanie słoną wodą.

Zapalenie pęcherzy lub stan zapalny

Jeśli jest to spowodowane zapaleniem młody lub stanem zapalnym, płukanie słoną wodą spowoduje jeszcze większy ból. Ponieważ słona woda jest drażniąca, płukanie słoną wodą może pogorszyć objawy bólu zęba. W tym czasie konieczne jest przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych pod okiem lekarza, takich jak ibuprofen zawiesina doustna, kapsułki amoksycyliny, tabletki metronidazolowe itp. Jeśli jest to spowodowane pożarem, konieczne jest terminowe dostosowanie diety w celu poprawy.

Zapalenie około koronowe

Zazwyczaj jest to przyczyna zapalenia młody, ale nie można wykluczyć, że jest ono spowodowane zapaleniem okołonowej. Jeśli objawy nie poprawiają się przez długi czas, konieczne jest terminowe zwrócenie się o pomoc medyczną do oddziału stomatologicznego szpitala i współpraca z lekarzem w celu przeprowadzenia szczegółowych badań tkanki przyzębia, co sprzyja diagnozowaniu przyczyny. Jeśli objawy są zbyt ciężkie, konieczne jest przestrzeganie instrukcji lekarza dotyczących znieczulenia i usunięcia miąższy zębów, które mogą przywrócić objawy bólu zęba.