Jak złagodzić ból kolana?

Odpoczynek

Odpoczynek jest integralnym elementem regeneracji po bólu kolana. Zmniejsza powtarzające się obciążenie stawu, daje uszkodzonym obszarom czas na gojenie się i pomaga chronić przed dalszymi urazami.Drobne urazy zwykle wymagają tylko dnia lub dwóch odpoczynku, podczas gdy poważniejsze uszkodzenia mogą wymagać dłuższego okresu regeneracji. Lód lub kompresja w tym czasie mogą pomóc złagodzić ból i obrzęk kolana.

Lód

Lód jest skutecznym i prostym leczeniem bólu kolana. Działa poprzez zwężenie naczyń krwionośnych (znanych jako zwężenie naczyń), które zmniejsza obrzęk i stan zapalny, odrętwia obszar i zatrzymuje skurcze mięśni, które mogą jeszcze bardziej pogorszyć uraz. Ponadto, może pomóc zapobiec powstawaniu przewlekłego dyskomfortu stawów. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli doświadczysz jakichkolwiek skutków ubocznych, takich jak pieczenie, drętwienie lub intensywne mrowienie z lodu, przestań go używać i zwrócić się o pomoc medyczną. Bez względu na to, jaki rodzaj lodu wybierzesz, należy owinąć go ręcznikiem lub szmatką, aby nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Kompresja

Rękawy kompresyjne są skutecznym rozwiązaniem do łagodzenia bólu kolana i innych stawów spowodowanych urazami lub zapaleniem stawów. Ciśnienie z rękawa sprzyja przepływowi krwi, co z kolei zmniejsza stan zapalny i ból w dotkniętym obszarze.Rękawy kompresyjne kolana, które oferują maksymalną kompresję i oddychalność powinny być noszone przez dłuższy okres czasu.

Wysokość

Wysokość może pomóc zmniejszyć ból i obrzęk urazów nóg, zwłaszcza tych wynikających z sportu lub codziennego użytkowania. Pomaga również odprowadzić dodatkowy płyn z miejsca urazu. Podnoszenie nóg może poprawić przepływ krwi i krążenie, złagodzić ciśnienie na żyły w dolnej części ciała i złagodzić napięcie mięśni. Układanie poduszek na nich w tym celu może być pomocne; Jednakże upewnij się, że kręgosłup nie jest skręcony lub krzywy podczas tego robienia.