Objawy i metody leczenia chorób żołądka psów

Przyczyny

Przewód trawienny psa jest podzielony na żołądek (żołądek) i jelita (jelit). Ponieważ narządy te pomagają w trawieniu pokarmu, wszelkie problemy, które na nie wpływają, mogą prowadzić do objawów zapalenia żołądka i jelit.Zapalenie żołądka i jelit może być spowodowane infekcją, toksynami, nową żywnością, lekami i innymi rzeczami, które zakłócają normalny mikrobiom jelitowy szczeniaka, który pomaga im trawić pokarm. Chociaż wiele przyczyn jest nieszkodliwych, niektóre mogą mieć poważne, a nawet zagrażające życiu konsekwencje.

Objawy

Jeśli Twój pies doświadcza częstej biegunki i/lub wymiotów, to może być wskazujące na zapalenie żołądka i jelit, stan zapalny w żołądku i jelitach, który zwykle skutkuje nadmiernymi wymiotami lub biegunką czasami z krwią.W ciężkich przypadkach, psy mogą stać się odwodnione z wymiotów i biegunki, więc ważne jest, aby utrzymać je nawilżone jak najwięcej podczas regeneracji. Należy pamiętać, że psy cierpiące na zapalenie żołądka i jelit mogą ulec odwodnieniu z powodu utraty płynu w wyniku wymiotów i biegunki. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby szybko zabrać szczeniaka do weterynarza ratunkowego, aby mógł on otrzymać szybką opiekę nad chorobą.

Leczenie

Zapalenie żołądka i jelit jest częstym problemem trawiennym dla psów, i może być ostry (nagły i losowy) lub przewlekły (trwający przez tygodnie lub dłużej).Twój weterynarz zazwyczaj stawia diagnozę po przeprowadzeniu szerokiego badania fizycznego i przeglądu ich historii medycznej. Mogą również pytać o wszelkie dziwne nawyki żywieniowe lub zmiany behawioralne, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni.Jeśli szczeniak ma poważną chorobę, antybiotyki mogą być potrzebne do leczenia choroby podstawowej. Można je podawać dożylnie lub kroplą.

Zapobieganie

Zapobieganie szczeniakowi przed dostaniem robaka żołądkowego jest łatwe. Przede wszystkim, upewnij się, że zostały w pełni zaszczepione przeciwko chorobom, które mogą sprawić, że twój pies miał wystarczająco dużo jedzenia, musisz upewnić się, że nie oddają się żadnym wykroczeniom dietetycznym, takim jak jedzenie zepsutych lub nieugotowanych przedmiotów lub spożycie połamanych kawałków zabawek. Możesz to zrobić, utrzymując ich posiłki w czystości i bezpiecznym spożyciu, a także trzymając małe przedmioty w pobliżu zasięgu ręki.