Łatwe ćwiczenia oczu w celu poprawy wzroku

1. Mruganie


Mruganie jest instynktownym, mimowolnym ruchem oczu, który pomaga smarować i wygładzić powierzchnię oka. Ponadto migające wyciera cząstki kurzu lub bakterie, które mogą gromadzić się na rogówce.
Mruganie podczas skupienia może osłabić odruch mrugnięcia, prowadząc do niepełnych lub rzadkich mrugnięć. Jeśli tak się dzieje, spróbuj ćwiczyć oczy w małych dawkach podczas wykonywania innych czynności, które nie wymagają widzenia.

2. Śledzenie rysunku ósmego


Śledzenie figury ósemki oczami jest doskonałym ćwiczeniem w celu poprawy śledzenia. Wybierz punkt na podłodze około dziesięciu stóp stąd i przez 30-sekundy śledź ośmią figurę ośmiu oczami, a następnie zmieniaj kierunek.
Ćwiczenia oczu mogą być również korzystne dla cyfrowego zmęczenia oczu. Pomagają łagodzić zmęczenie i suchość, która wynika z gapienia się w ekran przez dłuższy czas.
Dodatkowo ćwiczenie elastyczności i kontroli oczu może zwiększyć widzenie osoby. Wyobraź sobie dużą ósemkę obróconą na bok około 10-stóp przed tobą, a następnie użyj oczu, aby śledzić ją zarówno w ruchu wskazówek zegara, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zacznij od pięciu cykli w jednym kierunku, a następnie przełącz go na pięć kolejnych cykli.

3. Odsunięty rysunek ósmy


Odpoczynek ósemki to proste ćwiczenie oczu, które stymuluje i integruje zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu, pobudzając oczy podczas relaksu. Nie tylko poprawia widzenie na wszystkich odległościach, ale może również poprawić ostrość podczas dłuższego ostrości.

4. Przesunięcie ostrości


Przesuwanie ostrości to proste ćwiczenie, które pomaga oczom odzyskać zdolność do szybkiego przełączania ostrości między obiektami o różnych odległościach. Zacznij od skupienia się na czymś bliskim przez około 10 sekund.Następnie przełącz ostrość na obiekt dalej przez około 30 sekund. Powtórz to kilka razy, aby ukończyć każde ćwiczenie tak wiele razy, jak to możliwe.
To proste ćwiczenie może poprawić widzenie poprzez wzmocnienie mięśni oczu. Dodatkowo zmniejsza obciążenie podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, takich jak komputery czy telewizory.