Jaki jest efekt stosowania aloesu na twarz?

Pomaga w redukcji drobnych linii i zmarszczek

Aloes vera to skuteczny naturalny środek, który może zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Jej bogate w witaminy składniki pomagają rozjaśnić skazy, pozostawiając skórę gładką i blaskową. Po codziennym noszeniu go przez kilka tygodni, zaczniesz widzieć jego efekty. Według badań roślina pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki poprzez stymulowanie produkcji kolagenu w skórze.

Łagodzi oparzenia słoneczne

Aloes vera od dawna jest stosowany do łagodzenia oparzeń słonecznych i leczenia ran. Można go znaleźć w wielu produktach, takich jak kremy przeciwsłoneczne i środki nawilżające.Aloes można stosować bezpośrednio na oparzenie albo przed jego zmyciem, pomagając zmniejszyć ból i dyskomfort spowodowany poparzeniem słonecznym. Stosowanie go jako pasty lub żelu pomaga złagodzić objawy związane z oparzeniami słonecznymi

Pomaga w redukcji trądziku

Stosowanie aloesu codziennie na twarz może pomóc zmniejszyć wybuchy trądziku. Dzieje się tak dlatego, że żel aloes vera zawiera składniki antyseptyczne i antybakteryjne, o których wiadomo, że są skuteczne przeciwko bakteriom powodującym trądzik.Żel aloes pomaga szybciej pozbyć się pryszczy, a badania wykazują, że zmniejsza ich wielkość i zapobiega im powrocie.Aloes nie tylko zwalcza trądzik, ale ma również właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, które mogą leczyć oparzenia, łuszczyca i wyprysk. Ponadto aloes pomaga wyblaknąć blizny spowodowane tymi schorzeniami skóry.