Jak mogę trenować mojego psa, aby przyszedł po wezwaniu?

Zacznij od długiej smyczy

Smycze zapewniają Twojemu psu swobodę poruszania się, a jednocześnie utrzymują Ci kontrolę. Zacznij spacerować szczeniakiem na smyczy wzdłuż chodników w okolicy. Ćwicz wywoływanie ich wielokrotnie, nagradzanie ich, gdy przychodzą, gdy przychodzą, aż przyjdą bezpośrednio do ciebie bez bycia pytani. Powtórz te sesje treningowe kilka razy w ciągu kilku tygodni, Przenoszenie się do bardziej rozpraszających miejsc i rozpraszających uwagę, aż pies chętnie przychodzi do ciebie, gdy napotkasz atrakcyjną pokusę po prostu poza zasięgiem.Udane trening przywołania wymaga od psa ćwiczenia z różnymi rozpraszaniami, dystansami, a nawet innych osób dających polecenie.

Nagrodź ich, gdy przyjdą.

Nagroda psa po jego przybyciu jest skutecznym sposobem na wzmocnienie jego zachowania. Możesz to zrobić, dając im smaczną smaczność, słowną pochwałę lub głaskanie ich.Ważne jest, aby nagrodzić psa natychmiast po wykonaniu pożądanego zachowania, aby stworzyć jasny związek między tym zachowaniem a jego nagrodą.Utwórz listę wszystkich nagród, które twój pies cieszy się i przypisać im hierarchię wartości, rankingując je od najniższego do najwyższego. Pomoże Ci to zdecydować, co może być wykorzystane jako nagroda podczas sesji treningowych, jednocześnie zachowując wyższą wartość smakołyków dla bardziej wymagających zachowań, takich jak przychodzenie po wezwaniu.

Niech będzie fajnie.

Ucząc psa, aby przychodził, gdy wezwano, ważne jest, aby był dla niego przyjemny. W przeciwnym razie mogą się znudzić procesem i przestać odpowiadać, gdy wezwiesz je do siebie, a kiedy przyjdą daj im smakołyk. Powtarzaj to kilka razy, aż Twoje szczenięta będą stale przychodzić, gdy zostaną poproszone i nauczone, jak szybko reagować na wezwanie.

Powtórz

Przypomnienie jest niezbędną umiejętnością dla Twojego psa i niezbędne jest, aby nauczyć go, aby przychodził, gdy zostanie wezwany. Nie tylko sprawi to, że życie będzie łatwiejsze dla was obojga, ale może również uratować ich życie pewnego dnia, jeśli kiedykolwiek w sytuacji awaryjnej, gdzie muszą biegać z powrotem do ciebie. Poproś każdą osobę, aby zadzwoniła do swojego szczeniaka, a następnie udawaj podekscytowanego i okazuj wiele uczuć, gdy przychodzi do ciebie biegając. Kiedy to zrobią, nagrodź ich smakołykami i powiedz: "Ok!"