Jak mogę przestać swędzić w nocy?

Weź ciepłą kąpiel

Kąpiele mogą być relaksującym i skutecznym sposobem na złagodzenie swędzącej skóry. Nie tylko to, ale wzięcie ciepłej kąpieli również zwiększa krążenie, zmniejsza ból i sztywność z bólu mięśni, co zapewnia ogólnie bardziej relaksujące doświadczenie.Podczas kąpieli temperatura powinna być komfortowa, ale nie tak gorąca, że powoduje pocenie się. Jeśli masz problemy z określeniem idealnej temperatury, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem tego schematu. Możesz również spróbować dodać kilka kropel oleju do kąpieli, aby zmiękczyć skórę, lub płatki Epsom lub magnezu dla przyjemnego namoczenia, które może zmniejszyć swędzenie.

Nałóż krem nawilżający

Stosowanie kremu nawilżającego po wzięciu prysznica lub kąpieli oraz przed pójściem spać pomoże zamknąć wilgoć skóry, zapobiegając jej swędzeniu. Daj skórze czas na wchłonęcie nawilżenia, nakładając krem nawilżający zaraz później. Jeśli skóra swędzi lub jest bardzo sucha, wybierz gruby, maściowy krem nawilżający. Zazwyczaj są tłuste i zawierają zmiękczające składniki, takie jak galaretka naftowa lub gliceryna.

Wyśpij się dość

Sen jest niezbędny dla samopoczucia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. Pomaga naprawić tkanki w organizmie, sprzyja wzrostowi i rozwojowi, wzmacnia odporność i dostarcza energii przez cały dzień. Przy wystarczającej ilości odpoczynku w nocy łatwiej jest sprostać codziennym wyzwaniom. Nocny swędzenie może wystąpić, ponieważ Twój rytm okołądkowy, 24-godzinny cykl snu/budzenia, który powtarza się co 24-godziny, nie działa optymalnie. Zakłócenie to może mieć wpływ na temperaturę ciała, poziom hormonów i poziom tzw. mediatorów swędzenia.

Unikaj drapania

Nocne swędzenie, znane również jako nocny świąd, może być spowodowane wieloma rzeczami. Sucha skóra, obawy zdrowotne lub stres psychiczny lub emocjonalny mogą przyczynić się do swędzenia w nocy. Unikaj drapania, ponieważ może powodować poważne uszkodzenia skóry i prowadzić do infekcji. Jeśli trudno ci nie zarysować, użyj bawełnianych rękawiczek lub krótkich paznokci na dotkniętym obszarze, aby zminimalizować ilość zadrapania, które mają miejsce.