Jakie są objawy parwowirusa u psów?

Gorączka

Parvo u psów zazwyczaj zaczyna się gorączką, letargiem i utratą apetytu. W ciągu dwóch do trzech dni, objawy te zwykle przebiegają do wymiotów i biegunki.Jeśli pies wykazuje wczesne oznaki ostrzegawcze parvo, konieczne jest, aby zabrać je natychmiast do lekarza weterynarii do oceny. To może potencjalnie uratować im życie.

Letargia

Kiedy Twój pies wydaje się letargiczny, może być trudno stwierdzić, czy są po prostu zmęczone lub potrzebują pomocy medycznej. Dlatego ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na ich zachowanie i wszelkie inne objawy szczeniaka może wykazywać.Młody pies z gorączką, letargiem i brakiem apetytu może cierpieć na coś poważnego. Może to wskazywać na parvo, zakażenie robakami serca lub inną chorobę.

Utrata apetytu

Jeśli Twój pies wydaje się trudno znaleźć jedzenie lub wydaje się mniej zainteresowany jedzeniem niż zwykle, może to być wskazanie parvo. Ta choroba zakaźna może być śmiertelna dla młodych szczeniąt i nieszczepionych psów, zwłaszcza jeśli brak im doświadczenia.Jeśli apetyt szczenięcia był zmniejszony przez dłuższy okres czasu lub jest połączony z innymi objawami, takimi jak wymioty i biegunka, należy zabrać je do weterynarii w celu oceny.

Biegunka

Biegunka jest jednym z pierwszych objawów zakażenia parwowirusem. Może rozprzestrzeniać się poprzez bezpośredni kontakt z kupą lub stolcem innego zainfekowanego psa, a także z zanieczyszczonych przedmiotów, takich jak buty, obroże, smycze i ręce od osób obsługujących zarażone psy. Biegunka nigdy nie powinna występować sama!

Jeśli uważasz, że Twój szczeniak może mieć biegunkę, zabierz go prosto do weterynarza. Mogą wykonać badanie fizyczne, badania krwi i badania diagnostyczne, aby zidentyfikować, co może powodować ich dyskomfort.

Wymioty

Początkowe objawy parvo u psa mogą obejmować wymioty lub regurgitację. Wymioty to akt eliminacji żywności, która dopiero opuściła żołądek lub nadal utknęła w przełyku (rurkowa część gardła).Wirus parvo może być rozprzestrzeniany między psy i inne zwierzęta poprzez kontakt z zakażonymi odchodami, które mogą być na rękach ludzi, butach, ubraniach lub w zanieczyszczonych obszarach, takich jak podwórko.